NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

DSC02939

Święty Jan Paweł II w encyklice Redemptoris Mater pisał: „Maryja nie otrzymała wprost apostolskiego posłannictwa. Nie znajdowała się wśród tych, których Jezus posłał «na cały świat, aby nauczali wszystkie narody», przekazując im to posłannictwo. Natomiast w Wieczerniku, gdzie Apostołowie przygotowywali się do podjęcia swego posłannictwa wraz z przyjściem Ducha Prawdy – Maryja była z nimi. Była, «trwała na modlitwie» jako «Matka Jezusa», czyli Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. To pierwsze zgromadzenie tych, którzy w świetle wiary zobaczyli «Jezusa, sprawcę zbawienia», było świadome, że był On Synem Maryi, a Ona Jego Matką. A jako taka, była od chwili poczęcia i narodzenia szczególnym świadkiem tajemnicy Jezusa: tej tajemnicy, która na ich oczach wyraziła się i potwierdziła krzyżem i zmartwychwstaniem (...). Była Ona dla ówczesnego Kościoła i pozostaje zawsze szczególnym świadkiem lat dziecięcych Jezusa, Jego życia ukrytego w Nazarecie, gdy «zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała w swoim sercu»”. Idźmy jej śladami, rozważając Bożą obecność w naszym życiu.

1) Dzisiaj Niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Tradycyjnie ofiarami na tacę wspieramy prace konserwatorskie Ołtarza Głównego.

2) Od jutra rozpoczynam Wizyty Duszpasterskie. Z reguły w tygodniu "Kolędę" rozpoczynam ok. 15.30, w soboty ok. 9.30, w niedzielę od 14.00 lub według ogłoszeń. W czasie kolęd które potrwają do połowy lutego msze św. w tygodniu o godz. 10.00 lub według ogłoszeń. Plan wizyt duszpasterskich będzie podawany na bieżąco w każdą niedzielę na następny tydzień. Plan będzie na tablicach ogłoszeń, na karteczkach informacyjnych rozdawanych przez ministrantów i na stronie internetowej parafii. Podczas kolędy tak jak kiedyś na ołtarz będę zostawiał koperty na dodatkową ofiarę na nowe ławki w kościele - ofiary te proszę składać do maja. Wysokość ofiar pozostawiam hojności Parafian. Każdy wie, że ławka jest istotnym wyposażeniem każdej świątyni, oraz że ławka służy Wam Parafianom a nie księdzu.

3) W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli popularnie Trzech Króli. Msze święte z poświęceniem kredy, wody i kadzidła jak w niedzielę. Jest to także I piątek miesiąca i będzie na mszach okazja do spowiedzi świętej.

4) Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego

5) Społeczność Szkoły Podstawowej serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy na jasełka, które odbędą się 4 stycznia o godz. 16.30 na sali gimnastycznej

PLAN WIZYT DUSZPASTERSKICH

2.01. – Hanowskiego nr nieparzyste

3.01. – Hanowskiego 2A-28

4.01. – Hanowskiego 32 i do końca

5.01. – Ogrodowa

6.01. – Święto Trzech Króli

7.01.- Kolejowa i Wędrowna (od 12.00)

8.01. – Bratkowa (od 13.00)