III NIEDZIELA ZWYKŁA

Pojdzcie za Mna a staniecie sie rybakami ludzi

Jezus wybiera apostołów. Ocenia ich według umiejętności współpracy. Rybacy, znajdując się w łodzi lub kutrze, muszą umieć ściśle ze sobą współpracować. Bez tego praca na jeziorze czy morzu jest niemożliwa. Dodatkowo apostołowie byli połączeni więzami rodzinnymi. Umieli współpracować z ojcem i rodzeństwem. Jezus mówi do nich językiem zawodowym. Wzywa ich do pójścia za Nim, ale ma na uwadze dalszą ich pracę. Mają być „rybakami ludzi”. Ta współpraca w przepowiadaniu Ewangelii jest jej kartą atutową. W Wieczerniku usłyszą od Mistrza słowa: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13,35). Ta miłość jest podstawą świadectwa Ewangelii i dobrego wykonania wspólnie podjętych zadań.

1) Bóg zapłać za ofiary składane na nowe ławki w kościele.

2) W tym tygodniu nie będzie mszy św. o godz. 10.00.

kolęda2016

 

23.01 - ul. Krótka

24.01 - ul. Leśna i ul. Klonowa

25.01 - ul. K.Wielkiego, ul. Królowej Bony, ul. W.Jagiełły

26.01 - ul. W.Łokietka, ul. Z.Starego, ul. J.Sobieskiego, ul. S.Batorego

27.01 - ul. Księcia Witolda i ul. Krzywoustego

28.01 - oś. Leśne (od. godz. 10.00)

29.01 - ul. Żytnia i Zacisze (od godz. 14.00)