II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przemienienie Panskie

W początkach Kościoła żyło wielu świętych ludzi, którzy odchodzili ze swych domów na pustynię, aby tam w samotności pokutować za grzechy oraz bez rozproszeń trwać w Bożej obecności. W wielu przypadkach tak bardzo umartwiali swe ciała, że niekiedy nawet przymierali głodem. A czynili to dla podporządkowania ciała duchowi. Wychodzili poza dom, aby realizować to, do czego wzywał ich Pan. Tam w bardzo trudnych warunkach bytowych przemieniali się wewnętrznie, stawali się świętymi! Nasze czasy to niestety czasy konsumpcjonizmu i hedonizmu. Wielu z nas żyje po to, by było nam na ziemi dobrze i wygodnie. Budujemy domy z wysokimi murami wokół, ale nie po to, by być bliżej Boga, a dalej świata, ale po to, by nikt nie przeszkadzał nam w delektowaniu się naszymi zdobyczami: telewizorem plazmowym, kinem domowym, sprzętem Hi-Fi… Często Boga nie ma w naszych luksusowych domach. Jezus mieszka dziś w sercach ludzi ubogich, prostych, a tak trudno Mu przebić się przez skorupę bogactwa, wygody i pychy...

ogłoszenia parafialne

1) W dniu dzisiejszym po mszach św. zbiórka do puszek na misje święte

2) W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej - PIĄTKI godz. 16.30, oraz nabożeństwo Gorzkich Żali - NIEDZIELE godz. 7.30

3) Jak co roku proszę Panie i Panów sołtysów oraz osoby chętne do pomocy w zbieraniu ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego

4) Dzisiaj po mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie dla Rodziców przed I Komunią św.

5) W zeszłym tygodniu do domu Ojca odeszli: +Maria Szulc parafianka z Mątek i +Marian Komarewicz były parafianin z Jonkowa