IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

światłość świata

Aby dobrze wykorzystać Wielki Post, trzeba uwierzyć, że można coś zmienić w swoim życiu. Ponadto trzeba wierzyć, że się na tę przemianę ma szansę. W innym wypadku byłaby to tylko płytka świadomość kolejnego okresu roku liturgicznego, sycenie się jego nastrojem. A to przecież ma być czas przemiany, czas pokuty. O takiej właśnie przemianie mówi dzisiejsza Ewangelia. Gdy uzdrowiony niewidomy po raz drugi przyszedł do Chrystusa, został zapytany o to, czy wierzy w Syna Człowieczego. I wtedy mężczyzna się zawahał, bo powiedzieć: „Wierzę w człowieka” to odpowiedzialna sprawa; oznacza bowiem obdarzenie go pełnym zaufaniem. I zapytał uleczony ślepiec: „A któż to jest, Panie, abym w Niego uwierzył?” (J 9). Wtedy Chrystus odsłonił prawdę o sobie. Ów uzdrowiony złożył pokłon i powiedział: „Wierzę, Panie” (J 9).

ogłoszenia parafialne

 1) Po zmianie na czas letni msze święte w tygodniu o godzinie 18.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w PIĄTKI będzie teraz o godz. 17.30,  nabożeństwo Gorzkich Żali bez zmian - NIEDZIELA godz. 7.30

2) Z racji trwających w sąsiednich parafiach rekolekcji i spowiedzi nie będzie u nas mszy św. w środę i w czwartek.

3) W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca, po mszy nabożeństwo maryjne.

4) w tym tygodniu zmarła nasza Parafianka z Jonkowa +Irena Rybak - pogrzeb odbył się w sobotę, zaś we wtorek pogrzeb Parafianina z Łomów +Alfonsa Szulia