XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

perla

W liturgii słowa dzisiejszej niedzieli znajduje się zakończenie Jezusowej mowy w przypowieściach. Te o skarbie, perle i sieci mają jeden wspólny mianownik - wybór. Życie z Bogiem to nieustanne wybory. Zanim to się stanie, królestwo Boże już jest dostępne dla tych, którzy nie marnują szansy łaski, którzy chcą i robią wiele, by Boga do końca szukać. Wiarę w Boga odnajduje się nieraz przypadkowo. Trafiając w życiu na prawdziwy skarb: poznając autorytet wiary i moralności, kogoś o wyjątkowej osobowości albo na przykład świętego. Dalsze działanie zależy wtedy od znalazcy. To wybór. Poszukiwanie pięknych pereł może trwać latami. Ta jedna jedyna? Jest nią Jezus, Jego Kościół, moja wiara, zbawienie, wieczność? A może znalezienie perły to moment uwierzenia w Chrystusa i Jego Ewangelię, zamiast pozostania jedynie przy filozofach, ludziach kultury tego świata, „rybach wszelkiego rodzaju“?

ogłoszenia parafialne

1) W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek o 10.00 msza św. w Mątkach, potem w DPS. Wieczorem od 17.30 spowiedź św. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya - patrona Księży Proboszczów

2) Jak wcześniej ogłaszałem z 1 na 2 sierpnia gościmy na nocleg w naszej Parafii Pielgrzymów zmierzających do Częstochowy. Będzie ich ok. 32-33 osób. Dziękuję Parafianom za szybki odzew w sprawie noclegu i w ramach przypomnienia podam nazwiska Rodzin, które wyraziły chęć nocowania Pielgrzymów (wg. kolejności zgłoszeń): Sapryka, Steffen, Michalscy, Grzelewscy, Rusieccy, Bartycha, Tkaczyk, Wasielewscy, Masłowscy, Szyłejko, Jaworscy, Stolińscy, Zakrzewscy, Dębiec, Piskorz, Laskowscy. Lista jest otwarta. Brak noclegu dla 2 osób.

3) Pielgrzymi przyjdą do naszego koscioła i bezpośrednio po naszej parafialnej Mszy św. tj. ok. 18.30-18.40. Po modlitwie trzeba będzie zabrać ich do domu, nakarmić itd., itp., potem przyjść z nimi do kościoła o 21.00 na Apel Jasnogórski i ponownie zabrać do domu na nocleg. Następnego dnia śniadanie i dostarczyć Pielgrzymów do kościoła na godz. 8.00, gdzie po Godzinkach i modlitwie pójdą w stronę Gietrzwałdu.

4) W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, zbieramy tacę na prace konserwatorskie w naszym kościele.