XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Piotr idący po wodzie

Wszyscy mamy tzw. odruchy bezwarunkowe. Poruszamy się gwałtownie, kiedy coś nas przestraszy. Upadając, chwytamy się czego bądź, a kiedy jakiś przedmiot leci w naszym kierunku, in­stynktownie usuwamy się z jego drogi. A jakie są odruchy twego wnętrza? Jak reagujesz, kiedy nagle stajesz wobec trudnej sytuacji? Zamartwiasz się, panikujesz? Czy też wzywasz na ratunek Boga, prosząc Go o mądrość i wsparcie? W dzisiejszym pierwszym czytaniu do Mojżesza docierają skargi Izraelitów, którym uprzykrzyły się już codzienne porcje manny. Jego frustracja jest całkowicie zrozumiała. Oto Bóg w cudowny sposób karmi ich na pustyni, a oni mimo to mają pretensje. Jaka była reakcja Mojżesza? Zwrócił się do Pana o pomoc. W Ewangelii Piotr, idąc po wodzie do Jezusa, zdany jest na pastwę kłębiących się, spienionych wód. Tonąc, woła do Jezusa o pomoc i zostaje ocalony.

ogłoszenia parafialne

 1) W poniedziałek Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika

2) We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - msze święte jak w niedzielę. Na każdej mszy świętej poświęcenie owoców, kwiatów, ziół, wieńców żniwnych. W Łomach o 9.30 msza w intencji Ojczyzny

3) W czwartek wspomnienie św. Jacka prezbitera

4) W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Uroczystość odpustowa ku czci św. Rocha. Mszę św. o z odpustem i Uroczystą procesją wokół kościoła o godz. 11.00, po przyjściu tradycyjnej pielgrzymki pokutnej z Łomów (łosiera) odprawi i homilię wygłosi ks. Stanisław Orpik - proboszcz Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Sępopolu. Mszy św. w Łomach w tym dniu nie będzie - zapraszam Parafian na mszę do Jonkowa.