XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

wolnosc

W Liście do Galatów czytamy: „Miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie”. Jeśli człowiek jest wolny, umie służyć – służyć dobru drugiego. Tak często myślimy w sposób egoistyczny. Choćby klasyczny przykład, w którym córka chce wrócić z dyskoteki nad ranem. Jej pragnienia stoją w opozycji do lęku matki, która obawia się tego późnego powrotu. Egoizm nie pozwala na kompromis. Wolność od egoizmu pomoże w walce z zachciankami! Jest formą służby, w imię której rezygnuje się ze swojego pragnienia ze względu na miłość do bliźniego. Chodzi zatem o umiejętność myślenia w kategoriach: „ty”, „my”, a nie „ja”. Nie ma chyba większej choroby osobowości niż egocentryzm.

ogłoszenia parafialne

1) W środę święto św. Tomasza Apostoła.

2) W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msza św. w Mątkach o godz. 10.00, potem w DPS Jonkowo i o 18.00 w Jonkowie. Od godz. 17.30 spowiedź przed I piątkiem miesiąca.

3) Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Tradycyjnie taca przeznaczona na prace przy naszej świątyni. Bóg zapłać za dotychczasowe składane ofiary. Jak każdy widzi praca przy układaniu kostki granitowej (zamiast trelinki, starych płyt chodnikowych i polbruku) oraz wymiana kamiennej opaski wokół murów kościoła jest w toku i obejście świątyni nabiera właściwego kształtu i wyglądu.