XV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

samarytanin

Kiedy Samarytanin przechodził obok człowieka potrzebującego, „wzruszył się głęboko”. Nie ma prawdziwej miłości – małżeńskiej, rodzicielskiej czy synowskiej – bez wrażliwości, czyli wyczulenia na potrzeby i oczekiwania innych. Jeśli jesteśmy zniewoleni znieczulicą, nie potrafimy kochać. Niech za przykład posłuży sytuacja w pewnej rodzinie, w której żona czeka już dwadzieścia pięć lat, żeby mąż przyszedł trzeźwy z pracy. Jeszcze się nie doczekała! Czeka, aby normalnie porozmawiać ze swoim wybranym, ukochanym partnerem życiowym. On jednak wraca w nocy i często wszczyna awantury. Brakuje mu wrażliwości na potrzeby domowników. W tym domu nie będzie miłości, dopóki nie pojawi się wrażliwość. Gdyby dzieci miały świadomość, że każda kłótnia z rodzicami skraca im życie, postępowałyby inaczej!

ogłoszenia parafialne

 1) Dzisiaj o godz. 8.00 msza św. w intencji Ks. Kanonika Henryka Kamińskiego, który w dniu jutrzejszym obchodzi swoje imieniny.

2) W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury a we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel