XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

chciwosc

Kościół wzywa nas, byśmy byli świadkami miłości. Jedną z istotnych form tej miłości jest nasze zmaganie się z chciwością, pogonią za kupowaniem ciągle nowych, czasami zupełnie niepotrzebnych rzeczy, np. ubrań. Jesteśmy wciąż prowokowani, by uganiać się za takim zajęciem, które pomoże nam pomnożyć posiadany majątek i stan naszego konta. Owocem takiego stanu jest przemęczenie, frustracja i podejrzliwość wobec potencjalnych konkurentów.

Czas wakacyjny może sprzyjać temu, by się zatrzymać i zwolnić bieg naszych zajęć, przemyśleć nasze zaangażowanie zawodowe. Warto to zrobić po to, by znaleźć czas dla Boga, dla rodziny i przyjaciół. Po to, by usłyszeć napomnienie Jezusa jako skierowane bezpośrednio do nas: „Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa we wszystko, życie jego nie jest zależne od jego mienia”.

1) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Ofiary z dnia dzisiejszego tradycyjnie przeznaczamy na wszelkie prace konserwatorsko-budowlane naszej świątyni.

2) We wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie św. Dominika, w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża - patronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca - pierwszego męczennika