XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

dobry pasterz 2

Czy współczesny człowiek potrafi jeszcze się cieszyć? Nie chodzi oczywiście o wesołkowatość czy uśmiech przyklejony do twarzy. Mam na myśli raczej wewnętrzny stan osoby, która posiada pokój. Niestety, coraz częściej można zaobserwować ludzi smutnych, zagubionych, niemających perspektyw. Coraz więcej łez wylewają matki, widząc, jak żyją ich dzieci. Coraz więcej łez wylewają dzieci, kiedy po raz kolejny nie czują zrozumienia ze strony rodziców. Można więc zapytać: Czy współczesny człowiek jest skazany na smutek? Czy potrafimy się jeszcze cieszyć? W dzisiejszym fragmencie Ewangelii słyszymy słowa: „W niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia”. Chrystus w sposób dobitny podkreśla, że każdy z nas powinien znajdować radość i pokój w ciągłym wracaniu do Pana.

ogłoszenia parafialne

1) Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj w święto Podwyższenia Krzyża Świętego wspólnie uczestniczyli w modlitwach pod krzyżami we wszystkich miejscowościach naszej Parafii.

2) W środę święto św. Stanisława Kostki - Patrona Polski, w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

3) W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla Rodziców przed I spowiedzią i komunią św. dzieci, a za dwa tygodnie spotkanie Rodziców i kandydatów do bierzmowania. Przypominam, że są to spotkania obowiązkowe.

4) 6 października w pierwszą niedzielę października będziemy gościć a naszej Parafii członków Fundacji Orla Straż

5)  Za tydzień w Łomach msza św. w intencji fundatorów i budowniczych Domu Kultury o łaski dla żyjących i niebo dla zmarłych