XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

bogacz

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem! (Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca!). Ta łacińska maksyma jest przypisywana Solonowi, a także Owidiuszowi. Znalazła ona swoje echo także w twórczości polskich autorów, chociażby Mikołaja Reja, który w Żywocie człowieka poczciwego pisał:

Cokolwiek czynisz, rozmyślaj się zawżdy,
A końca patrzaj, na co ma przyść każdy;
Bo przeszłe rzeczy jako tako miną –
A teraźniejsze zawżdy głośno słyną.

Wspomniana maksyma streszcza wezwanie do roztropności i do mądrego pokierowania własnym życiem. Niekiedy bowiem zapominamy o tym i koncentrujemy się tylko na chwili obecnej, na ulotnych doznaniach. Czytania biblijne na dzisiejszą niedzielę powracają znowu do problemu dóbr materialnych w naszym życiu. Ten temat przybliżało również słowo Boże ubiegłej niedzieli. Stwórca wzywa nas do rachunku sumienia z naszego stylu życia, ulegania bądź też nie pokusie, hołdowania ludzkim namiętnościom i cynicznego traktowania słabszych i biedniejszych.

ogłoszenia parafialne

1) Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik - miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam na Różaniec do Jonkowa na godzinę 16.30. W Łomach Różaniec o godz. 19.00. Dzieci będą zbierały specjalne naklejki.  Również od wtorku zmiana godziny odprawiania mszy św. w tygodniu - godzina 17.00

2) W tym tygodniu I piątek miesiąca - o godz. 10.00 msza św. w Mątkach, potem w DPS Jonkowo, o 16.30 różaniec i okazja do spowiedzi I piątkowej, o 17.00 msza św. a po mszy zapraszam na wystawienie i Adorację Najświętszego Sakramentu.

3) Dzisiaj po mszy św. obowiązkowe spotkanie dla Rodziców i kandydatów przed bierzmowaniem.

4) Za tydzień w pierwszą niedzielę października będziemy gościć a naszej Parafii przedstawiciela Fundacji Orla Straż pomagającej chrześcijanom i Jazydom - ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie

5) Zmarły dwie nasze Parafianki: +Józefa Lewandowska z Mątek (msza pogrzebowa w poniedziałek godz. 11.00) i +Bożena Marynowska z Jonkowa (msza pogrzebowa we wtorek godz. 13.00). Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

6) W przyszłą niedzielę Różaniec Matek za Dzieci o godz. 10.20