XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

uzdrowienie

Każdy z nas ma za co dziękować Bogu modlitwą. Powinniśmy także modlić się za naszych dobroczyńców. Jakże piękna i skuteczna jest modlitwa dziecka za matkę czy ojca, którym tak wiele zawdzięcza. Niemieckie przysłowie głosi: „Kto przyjął, niech mówi; kto dał, niech milczy”. Wielkość człowieka nie polega na tym, że głośno mówi: „Pomogłem”. Dziękujmy więc Bogu za dar, ale i za doświadczenie, za to, że czasem nie jest łatwo. Dziękujmy za te kamienie na drodze, za krzyż, za ból. Jakże ważne jest, aby spotkać ludzi, którzy powiedzą nam nie tylko: „Dzięki za to, że mi pomogłeś”, ale także: „Dzięki, że jesteś”. Erich Fromm pisał: „Miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas, gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać”. Oby w naszej miłości i wdzięczności było jak najwięcej bezinteresowności.

ogłoszenia parafialne

1) W środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty

2) Dzisiaj XIX Dzień Papieski - po mszach św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" pomagającej utalentowanej młodzieży z rodzin niezamożnych. Fundacja pomaga ok 2000 osób - uczniom i studentom.

3) W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Parafii na spotkaniu autorskim naszego Parafianina Ks. Karola Misiewicza, który zaprezentuje swoją nową książkę.

4) Przypominam, że w październiku trwa modlitwa różańcowa, którą ofiarujemy w intencji Misji, oraz prosimy o nowe powołania do kapłaństwa. Różaniec w dniu zwykłym o godzinie 16.30, a w niedzielę o godzinie 10.30

5) W przyszłą niedzielę taca na Papieskie Dzieła Misyjne