XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

zacheusz

Słowa Jezusa z dzisiejszego fragmentu Ewangelii skierowane do Zacheusza brzmią szczególnie wymownie. Otóż zwierzchnik celników usłyszał: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Jest to wezwanie także do każdego z nas, aby otworzyć swój dom, swoje serce i uczucia dla Pana. Jeśli jednak nasza postawa jest naśladownictwem człowieka z przytoczonego wcześniej przykładu, to zamiast budowania i przyjmowania Chrystusa z miłością stajemy się ludźmi, którzy niszczą. Chodzi więc o to, aby przygotować miejsce dla Mistrza niezależnie od tego, kiedy przyjdzie.

ogłoszenia parafialne

1) W poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza

2) Bardzo dziękuję za pobożne i godne uczestnictwo Parafian i Gości w dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym. Bardzo dziękuję uczniom Szkoły Podstawowej za uprzątnięcie i zaopiekowanie się bezimiennymi i opuszczonymi grobami na naszym Cmentarzu Parafialnym.

3) W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna

4) Od 12 listopada do końca miesiąca można będzie uregulować opłaty za miejsce na cmentarzu jeszcze po starej cenie. Z dniem wejścia w życie nowego regulaminu Cmentarza Parafialnego cena niestety wzrośnie.

5) Przez cały miesiąc listopad w tzw. wypominkach będziemy modlić się za naszych Drogich Zamarłych. Wypełnione kartki na Wypominki można składać "na tacę" bądź w zakrystii.

6) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu oraz taca na prace konserwatorskie w naszej świątyni. W tym tygodniu będzie wykonany ostatni etap prac konserwatorskich naszego Ołtarza Głównego, czyli montaż snycerki ołtarzowej: uszaki małe i nakładki ołtarzowe. Po montażu i podpisaniu protokołu odbiorczego przez Konserwatora Wojewódzkiego przedstawię cały kosztorys prac w wyniku których Ołtarz Główny naszego kościoła został przywrócony do pierwotnego wyglądu i swojej świetności.