XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

niebo

Pytają nieraz ludzie: „Jak to będzie w niebie?”. Czy mąż spotka tam swoją żonę? Czy dzieci będą odwiedzać rodziców? Czy sąsiad zobaczy sąsiada, a przyjaciel przyjaciela? Czy będą wspólne rozmowy, takie spotkania po latach, wspólne wspomnienia, i czy będzie czas, by dokończyć niedokończone na ziemi rozmowy? Mamy w sercu takie pytania. Ale Jezus chce nam powiedzieć jedno. Byśmy się nie martwili jak to będzie w niebie. Tam sobie na pewno poradzimy. Tam bowiem już wszystko przygotowane. Tam nic, co złe, nie przedostanie się. Żaden ból, żadne cierpienie tam wstępu mieć nie będzie. Tam otrze Bóg wszelką łzę i śmierci już tam nie będzie, ani żałoby, ni krzyku, ni trudu… (Ap 21, 4). Tam będziemy jak aniołowie, będziemy dziećmi Bożymi, a szczęście będzie tak wielkie, że żadne oko, żadne ucho i żadne serce na ziemi pojąć tego nie zdoła. Niebo to „inny świat”, „świat”, za którym tęsknimy, „świat” przygotowany przez samego Jezusa: Idę przecież przygotować wam miejsce ( J 14, 2) – powiedział, gdy odchodził z tej ziemi.

Kiedyś ktoś na pytanie o to, jak będzie w niebie, odpowiedział w bardzo prosty sposób:„W niebie na pewno będzie lepiej niż na ziemi”.

Może to niezbyt głęboka i niezadowalająca nas odpowiedź, ale ukazująca coś, co na pewno jest prawdą – nawet „najpiękniejsza ziemia” nigdy nie będzie niebem; nawet najpiękniejszy dom, najcudowniejsi ludzie, najwspanialsze uczty i przyjęcia, najbardziej zachwycające i zapierające dech w piersiach widoki, niezapomniane przeżycia i cudowne chwile – to jeszcze nie jest niebo. Niebo to coś o wiele wspanialszego…

Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują... (1 Kor 2, 9).

Uczyńmy wszystko, by się tam znaleźć!

ogłoszenia parafialne

1) Przez cały miesiąc listopad w tzw. wypominkach będziemy modlić się za naszych Drogich Zamarłych. Wypełnione kartki na Wypominki można składać "na tacę" bądź w zakrystii.

2) Jutro święto św. Marcina i Narodowe Święto Niepodległości. Msza święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 11.00 a o godz. 17.00 msza święta z Wypominkami.

3) Od 13 listopada można listopada do końca miesiąca można będzie uregulować opłaty za miejsce na cmentarzu jeszcze po starej cenie. Z dniem wejścia w życie nowego regulaminu Cmentarza Parafialnego cena niestety wzrośnie.