XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

koniec

„Ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie”. Żyjemy w przestrzeni kosmosu. Katastrofy kosmiczne znane są naukowcom. W jakimś momencie mogą dosięgnąć Ziemi. My na niebie możemy obserwować pył wulkaniczny, który jest w stanie na kilka dni, a nawet tygodni zasłonić słońce. Słowo Boga wzywa do mądrego ustawiania życia na ziemi. Jezus chce, byśmy umieli odczytywać słowo Boga i szukali ukrytej w nim mądrości. On tak mówi w trosce o nasze dobro. Ta Jego mądrość odsłania prawdę o doczesności i o tym, w jak kruchym domu mieszkamy. Tych twardych słów Jezusa nie można wykreślić z Ewangelii. Trzeba się nauczyć rozmawiać z Bogiem, kiedy przemawia On do nas takim językiem.

ogłoszenia parafialne 

1) Jutro w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, W czwartek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w piątek św. Cecylii - patronki chórzystów. Przyszła niedziela to już ostatnia niedziela w Roku Liturgicznym - niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2) W dalszym ciągu w listopadzie modlimy się w Wypominkach za naszych Drogich Zmarłych.

3) Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dzięki inicjatywie Pani Sołtys sprzątali naszą świątynię.

4) 21 listopada w czwartek spotkanie z Rodzicami Kandydatów do Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej o godz. 16.00. Nr sali zostanie podany w Librusie.

5) 24 listopada po mszy o godz. 11.00 spotkanie z Rodzicami przed I Komunią św.

6) Dzisiaj pierwsza niedziela w której sprawuję msze św. już przy całościowo odrestaurowanym Ołtarzem Głównym naszego kościoła. Prace trwały 6 lat (2013-2019) a koszt ogólny wyniósł: 447410 zł i 41 gr (pozyskałem na ten cel z różnych instytucji 282377 zł, zaś wkład własny Parafii wyniósł 165033 zł i 41 gr)

7) Od pierwszej niedzieli grudnia trochę zmienią się terminy odprawiania mszy św. W niedzielę i święta msze będą sprawowane w następującym porządku: Jonkowo - godz. 8.00 i 11.30 i Łomy godz. 10.00. Bardzo proszę aby ci którzy zamówili msze święte na godz. 11.00 w grudnia tego roku i w przyszłym roku uwzględnili tę zmianę w swoim kalendarzu.