UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, Rok C

Król

Chrystus Król wkracza dziś w nasze życie, abyśmy chcieli przekroczyć granice śmierci, granice swojej ograniczoności. Tak pięknie o tym pisał św. Bernard z Clairvaux:

Chrystus chciał umrzeć, abyśmy żyli,
chciał służyć, abyśmy królowali,
chciał być wygnańcem, abyśmy wrócili do ojczyzny,
chciał się poniżyć aż do śmierci, ażeby nas wynieść nad wszystkie dzieła rąk swoich.

Dzisiaj Chrystus wkracza w nasze życie z odnowionym stworzeniem. Nie prześpijmy tego spotkania, którym jest nasza Pascha, nasze wyjście z grzechu ku wolności dziecka Bożego. Wejdźmy do królestwa Bożego!

ogłoszenia parafialne

1) 27 grudnia Nowenna Gietrzwałdzka

2) W sobotę Uroczystość św. Andrzeja Apostoła, Głównego Patrona Archidiecezji Warmińskiej. Zakończenie Kościelnego Roku Liturgicznego. Wkraczamy w czas Adwentu - czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa. W czasie Adwentu wstrzymujemy się od zabaw, większą uwagę skupiamy na modlitwie, rekolekcjach i przygotowaniu serca na Święto Bożego Narodzenia.

3) Od pierwszej niedzieli grudnia zmienią się terminy odprawiania mszy św. W niedzielę i święta msze będą sprawowane w następującym porządku: Jonkowo - godz. 8.00 i 11.30 i Łomy godz. 10.00. Bardzo proszę, aby ci którzy zamówili msze święte na godz. 11.00 w grudniu tego roku i w przyszłym roku uwzględnili tę zmianę w swoim kalendarzu - msza będzie sprawowana o godz. 11.30

4) Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu i pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu i taca na dalsze prace konserwatorskie

5) Dzisiaj po mszy o godz.11.00 spotkanie z Rodzicami przed I Komunią św.