II NIEDZIELA ADWENTU, Rok A

2 niedziela Adwentu

Znany polski malarz Piotr Stachiewicz (1858–1938) pośród wielu obrazów maryjnych namalował również taki. Za białą postacią Matki Najświętszej idą ludzie. Droga, którą idą, jest wąska, prowadzi nad głęboką przepaścią, ale oni idą odważnie, bo prowadzi ich Maryja. Droga jest stroma, twarda, skalista, usłana cierniem; stopy ich krwawią, twarz naznacza cierpienie, ale oni idą śmiało, bo prowadzi ich Maryja. Co myślał Stachiewicz, malując ów obraz? Trudno z całą pewnością powiedzieć. Wydaję się, że chciał zaproponować nam refleksję o życiu trudnym, najeżonym różnego rodzaju przeszkodami, niebezpieczeństwami; o życiu, które będziemy mogli należycie przeżyć, kiedy „iść będziemy za Maryją”, czyli Ją naśladować. Zresztą na tym polega jeden z zasadniczych warunków autentycznego nabożeństwa do Matki Najświętszej. Do podobnej refleksji zaprasza nas dzisiejsza uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Cóż to jednak znaczy iść za Maryją, naśladować Ją? Czy jest to w ogóle możliwe? A jeżeli tak, to przede wszystkim w czym?

 ogłoszenia parafialne

1) Czas Adwentu to czas radosnego oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia, oczekiwania w skupieniu. Czas rekolekcji i prostowania swoich dróg do Boga. Dzisiejszą Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczynamy doroczne Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Grzegorz Kuraś - Dominikanin z Poznania

REKOLEKCJE ADWENTOWE
JONKOWO 8-9-10.XII.2019r.

PONIEDZIAŁEK 9.XII
godz. 9.30 - SPOWIEDŹ
godz. 10.00 - MSZA ŚWIĘTA
godz. 12.00 - DPS – SPOWIEDŹ I MSZA
godz.17.30 BUS DLA MIESZKAŃCÓW ŁOMÓW
godz. 17.30 - SPOWIEDŹ
godz. 18.00 - MSZA ŚWIĘTA

WTOREK 10.XII
godz. 9.30 - SPOWIEDŹ
godz. 10.00 - MSZA ŚWIĘTA
godz. 12.00 - ODWIEDZINY CHORYCH
godz. 17.30 BUS DLA MIESZKAŃCÓW MĄTEK
godz. 17.30 - SPOWIEDŹ
godz. 18.00 - MSZA ŚWIĘTA

2) Proszę o zgłaszanie chorych

3) Można już nabywać opłatki na stół wigilijny - ofiary składane z tej okazji tradycyjnie przeznaczamy na prace konserwatorskie w naszej świątyni. Od dzisiaj również można nabyć Świece Wigilijne jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - małe świece w cenie 5zł.

4) W naszej Parafii msza święta roratnia będzie odprawiana w tym tygodniu w czwartek o godzinie 7.30. Wśród dzieci na zakończenie Adwentu będzie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy samodzielnie wykonany lampion adwentowy.

5) Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

Dzisiaj w naszej Parafii Godzina Łaski bezpośrednio po mszy świętej o godz. 11.30 i trwać będzie do godz. 13.00