III NIEDZIELA ADWENTU, Rok A

3 niedziela adwentu

Życie ludzkie jest rozpięte między dwoma zdaniami. Pyta­niem człowieka: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” i odpowiedzią Jezusa: „Błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”. Każdy człowiek - jest to rzecz zupełnie naturalna - w swoim rozwoju ma prawo pytać Jezusa: czy rze­czywiście jest Tym, który powinien przykuwać uwagę i ogniskować wszystko, co się w życiu dzieje. Każdy ma prawo pytać. Oby każdy miał tyle mądrości, aby pytać Jezusa! I każdy może usłyszeć od Jezusa tę odpowiedź: „Bło­gosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”. Jeżeli postawiłeś na Mnie - mówi Pan Je­zus do człowieka - to się nie zawiedziesz, bo: „Błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”.

ogłoszenia parafialne

1) W tym tygodniu msze święte Roratnie będą we wtorek i w czwartek o godz. 7.30

2) W sobotę na godzinę 10.00 zapraszam Panów do pomocy w ustawieniu choinek i Szopki Bożonarodzeniowej w naszym kościele a na 10.30 zapraszam Panie do pomocy w ustrojeniu kościoła i przedświątecznym sprzątaniu.

3) W tym tygodniu z racji wyjazdów na spowiedzi w naszym dekanacie może być utrudniony dostęp do Kancelarii Parafialnej. W razie potrzeby bardzo proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny.