IV NIEDZIELA ADWENTU, Rok A

4 niedziela adwentu

Już wkrótce będziemy przeżywać uroczystość Bożego Narodzenia. Zanim to jednak nastąpi, spróbujmy rozważyć prawdę naszej wiary o tym, że Bóg stanął między ludźmi. Najpierw została dana obietnica. Słyszymy o niej wyraźnie w prorockiej zapowiedzi Izajasza: „Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna”. A w Ewangelii jesteśmy już świadkami jej spełnienia. Albowiem wszystko, co Bóg mówi, realizuje się. Każde Jego słowo jest słowem prawdy i rzeczywistością, która się dzieje. Widzimy, jak spełnia się również ta najbardziej oczekiwana przez człowieka obietnica, której znakiem jest Maryja. To w Niej bowiem, mocą Ducha Świętego, począł się Boży Syn, stając się człowiekiem, co radykalnie odmieniło ludzką egzystencję uwikłaną w grzech. W to nasze życie pogrążone w ciemnościach wszedł Bóg, aby dokonać czegoś absolutnie nowego.

ogłoszenia parafialne

 

1) We wtorek Wigilia - o godzinie 24.00 Pasterka - ofiary zbierane na tej mszy przeznaczone będą na prace konserwatorskie naszym kościele

2) W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte o godzinie 10.00 w DPS i 11.30 w Jonkowie

3) W czwartek drugi dzień świąt - Wspomnienie św. Szczepana Męczennika - msze św. jak w niedzielę 8.00 i 11.30 Jonkowo, 10.00 w Łomach

4) W piątek święto św. Jana Apostoła Ewangelisty - msza święta z błogosławieństwem wina o godz. 17.00

5) W sobotę - wspomnienie Świętych Młodzianków - Męczenników. W tym dniu msza św. ślubna o godzinie 15.00. Wieczorem mszy nie będzie.

6) Przyszła niedziela - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W przyszłą niedzielę od godziny 15.00 już w ramach wizyt duszpasterskich odwiedzę mieszkańców Polejek

7) Dziękuję Parafianom i Parafiankom za pomoc w strojeniu kościoła. Serdeczne podziękowania dla Pana Leśniczego za piękne choinki.

8) W zakładce WARTO ZOBACZYĆ umieściłem zdjęcia z już działającej w Iraku w miejscowości Khanke - SZWALNI JONKOWO - utworzonej dzięki pomocy materialnej naszych Parafian.

szopka22

Na radosne Święta Bożego Narodzenia z całego serca życzę Parafianom i Gościom obfitości Bożej łaski,  zdrowia i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Niech Dziecię Jezus błogosławi każdemu z Was i prowadzi do pełni zbawienia. Niech dni Bożego Narodzenia będą w Waszych  Rodzinach czasem prawdziwej miłości i życzliwości.

 Życzę także, aby zbliżający się Nowy Rok  przyniósł jak najwięcej dobrych wydarzeń w życiu każdego z nas, naszej Ojczyzny i świata.

ks. Krzysztof Chrostek - proboszcz