II NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

baranek

Na początku Ewangelii św. Jana staje Jezus, który – jak zaświadcza Jan Chrzciciel – „gładzi grzech świata”. Jezus jest Kimś, z kim można wiązać nadzieję na zniszczenie struktur zła, w które uwikłany jest człowiek i świat. Jezus bowiem ofiaruje za to swoje życie, tak jak oddaje swoje życie za grzechy braci Sługa Jahwe z Księgi Izajasza (zob. Iz 53,7). W nawiązaniu do baranka ofiarnego Jezus zostaje nazwany Barankiem Bożym. A grzechem świata jest dla Jana przede wszystkim niewiara w Jezusa i Jego odrzucenie.

Kiedy zatem dziś znowu, wpatrując się w podniesioną Hostię, usłyszymy słowa: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”, pamiętajmy, że nie są to słowa obojętne, neutralne. Słowa te bowiem mają nas wzruszyć i poruszyć.

ogłoszenia duszpasterskie

1) 21 stycznia we wtorek pamiętajmy o Dniu Babci a w środę 23 stycznia o Dniu Dziadka

2) 14 stycznia drogą elektroniczną przyszedł do naszej Parafii list z miejscowości Khanke w Iraku, gdzie działa SZWALNIA JONKOWO (tłumaczenie własne - list jest napisany po angielsku i zamieszczony w zakładce - WARTO ZOBACZYĆ:

Serdeczne pozdrowienia od Shengal Charities Organisation dla mieszkańców JONKOWA i księdza Krzysztofa. Dziękujemy za wspaniałe wsparcie naszego kursu szycia. Mamy nadzieję, że wasze wsparcie będzie kontynuowane, ponieważ to wielka nieoceniona pomoc dla kobiet, które przeżyły ISIS. Mogą zapomnieć o swoich złych wspomnieniach, gdy byli w niewoli ISIS. Jesteśmy dumni ze wszystkich Polaków, szczególnie naszych przyjaciół z FUNDACJI ORLA STRAŻ i ich wielkiego wysiłku dla nas po dokonanym u nas ludobójstwie. Wspierają oni tutaj wiele biednych rodzin. Próbują wesprzeć wszystkie biedne rodziny tutaj i przybywają z pomocą wszystkim potrzebującym. Jesteśmy z was dumni, dlatego nasz warsztat nosi nazwę SZWALNIA JONKOWO. Wszyscy którzy tu przychodzą wiedzą o was i wiedzą, że JONKOWO wsparło nasz kurs i że zawsze się za was modlą.

SZCZEGÓŁY O NASZYCH OFIARACH

* Państwo islamskie zabiło ponad 5000 mężczyzn

* państwo islamskie porwało ponad 10000 kobiet-jazydów

* państwo islamskie opuściło ponad 900 sierot dzieci

* państwo islamskie zniszczyło ponad 50 000 domów

* państwo islamskie zniszczyło wszystkie szpitale i szkoły

 Zostańcie w pokoju. Z poważaniem.

Zespół Organizacji Charytatywnych Shengal

3) Z racji trwającej kolędy msza św. w piątek w DPS o 10.45 i w sobotę w kościele w święto Nawrócenia św. Pawła o godz. 17.00
4) Podczas wizyt duszpasterskich wielu Parafian mówiło, że ponownie czują się obserwowani przez nieznanych ludzi w samochodach. Kiedy podchodzą bliżej samochody odjeżdżają. Gdy tą sprawę połączy się z ponownymi przypadkami kradzieży w naszej Gminie to jest mój apel, aby takich przypadków nie lekceważyć i zgłaszać Policji. To nic, że nie pamiętamy numerów tablic rejestracyjnych - prawdopodobnie są one fałszywe. Ważny jest model i kolor samochodu. Im więcej będzie takich zgłoszeń tym Policja będzie miała większą podstawę do zwiększenia patroli.

kolęda2016

1) dzisiaj ok. godz. 15.30 - ul. Wędrowna

2) 20.01 - poniedziałek od. 15.30 - ul. Ogrodowa

3) 21.01 - wtorek od 15.30 - ul. Olsztyńska

4) 22.01 - środa od 15.30 - ul. Ks. Hanowskiego nr nieparzyste

5) 23.01 - czwartek od 15.30 - ul. Ks. Hanowskiego 2A-28

6) 24.01 - piątek od 15.30 - ul. Ks. Hanowskiego od 32 do końca

7) 25.01 - sobota od 10.00 - Mątki kolonia - strona prawa od drogi Jonkowo - Mątki i dalej

8) 26.01 - niedziela od 15.00 - ul. Leśnia i ul. Klonowa