NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Rok A

miłosierdzie

Św. Jan Paweł II mówił przy grobie św. Faustyny Kowalskiej w Krakowie:

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże – owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabości ku nieskończonym wyżynom świętości Boga. W tym miejscu (Krakowie) uświadamiamy to sobie w sposób szczególny. Stąd bowiem wyszło orędzie miłosierdzia Bożego, które sam Chrystus zechciał przekazać naszemu pokoleniu za pośrednictwem św. siostry Faustyny. Jest to orędzie jasne, czytelne dla każdego. Każdy może tu przyjść, spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała siostra Faustyna: „Nie lękaj się niczego, ja jestem zawsze z tobą”. A jeżeli szczerym sercem odpowie: „Jezu, ufam Tobie!”, znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków. W tym dialogu zawierzenia nawiązuje się pomiędzy człowiekiem i Chrystusem szczególna więź wyzwalającej miłości (Kraków-Łagiewniki, 7 VI 1997 roku).

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego - msze święte w Jonkowie o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. O godzinie 15.00 zapraszam do świątyni na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę o miłosierdzie dla nas i całego świata.

2) Według nowych przepisów w naszej dużej świątyni może modlić się już nie tylko 5 osób lecz "aż" 39 osób (585 metrów kwadratowych dzielone na 15 = 39)

3) W wtorek wspomnienie św. Anzelma biskupa i doktora Kościoła, w czwartek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika - głównego patrona Polski, w sobotę święto św. Marka ewangelisty

4) Trwa liturgiczny okres wielkanocny - chętnych do spowiedzi proszę o kontakt