V NIEDZIELA WIELKANOCNA, Rok A

twarz

Przed laty Jan Paweł II wzywał wszystkich, zarówno kapłanów, jak i świeckich, aby kontemplowali twarz Chrystusa. A kontemplować Jego twarz to przede wszystkim wpatrywać się w Jego oczy. I chyba nikt nie ma wątpliwości, że w oczach Chrystusa można wyczytać miłość, troskę i otwartość. Oczy odgrywają bardzo ważną rolę, bowiem dzięki nim człowiek może oglądać świat, zachwycać się pięknem, odkrywać grę barw. Jednocześnie w oczach drugiego człowieka można odczytać jego nastrój, poglądy, a nawet charakter. Także w oczach bohaterów biblijnych każdy ma szansę odczytać „coś” dla siebie. Siedzisz już od dawna w domu... Wziąłeś choć raz do ręki Biblię?

ogłoszenia parafialne

1) W miesiącu maju zapraszam na nabożeństwo majowe w tygodniu ok. godziny 17.30

2) W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, w czwartek święto św. Macieja apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika

3) Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka najbliższy czwartek (14 maja) ma być dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa