VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, Rok A

paraklet

Wobec Jezusa Duch Paraklet jest Tym, który o Nim świadczy. Jezus w oczach świata przegrywa przez swoją śmierć. Paraklet natomiast jakby na wielkiej sądowej wokandzie składa świadectwo Jezusowej niewinności i Jezusowego zwycięstwa. Jest Parakletem, czyli świadkiem obrony w tym sądzie świata nad Jezusem. Równocześnie Duch Paraklet przewodzi świadectwu, które wobec świata mają składać uczniowie. Duch Paraklet nie tylko przewodzi świadectwu uczniów, On ich wszystkiego nauczy, przypomni im wszystko, co Jezus im powiedział, i doprowadzi ich do pełnej prawdy. Dlatego mimo odejścia Mistrza nie będą sierotami. Duch Paraklet ma także funkcje wobec świata, ma przekonać świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. Nie zostajemy sierotami, choć Jezus odchodzi do nieba, gdyż posyła nam Ducha Parakleta. Czy jesteśmy świadomi, jakiego mamy Orędownika, czy liczymy na jego orędownictwo i czy pod Jego przewodem staramy się wobec świata dawać świadectwo o Chrystusie?

ogłoszenia parafialne

1) W miesiącu maju zapraszam na nabożeństwo majowe w tygodniu ok. godziny 17.30

2) Od niedzieli, tj. 17 maja, liczba wiernych w kościołach: 1 osoba na 10 m , czyli w naszej świątyni obecnie może przebywać ok. 60 osób.

3) W poniedziałek, 18 maja br. przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam na niezwykły e-koncert, który śląscy artyści dedykują Świętemu Janowi Pawłowi II, z okazji jego setnej rocznicy urodzin. Magda Anioł, Sylwester Targosz-Szalonek, Mirosław Szołtysek, Bożena Szołtysek oraz Dariusz Niebudek przypomną postać Ojca Świętego i jego oddanie Najświętszej Panience już w poniedziałek 18 maja 2020 r.  Specjalny koncert on-line będzie dostępny na platformie www.fabrykakoncertow.com.pl