UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, Rok A

Trójca

W kontekście dzisiejszej Uroczystości Najświętszej Trójcy, trzeba zadać sobie pytanie: Czym znak krzyża powinien być dla każdego z nas? Niestety, często zaczynamy podchodzić nieodpowiednio do tego wyjątkowego gestu. Oto najczęściej popełniane zaniedbania w tym względzie:

1. Nonszalancja w czynieniu znaku krzyża, która prowadzi do rutyny.
2. Bezmyślne wypowiadanie słów: „W imię Ojca i Syna...”
3. Niedbałość w czynieniu znaku krzyża, przez co zmniejsza się szacunek do niego.
4. Dziwne gesty wykonywane przy słowach: „W Imię Ojca i Syna...”, zupełnie nieprzypominające znaku krzyża.
5. Czynienie znaku bez wyraźnej potrzeby, na przykład dla żartu.
6. Wstyd przed uczynieniem znaku krzyża w momencie przechodzenia obok kościoła.

 ogłoszenia parafialne

1) W czerwcu sprawuje się nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni zwykłe Litanię będziemy śpiewali przed mszą św. - to jest około godz. 17.40, (msza św. o godzinie o godz. 18.00), a w niedzielę przed mszą św. o godz. 11.30 (ok. 11.15)

2) W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00 i 11.30. Ze względu na utrudnienia spowodowane remontem drogi oraz sytuacją epidemiologiczną w tym roku procesja Bożego Ciała będzie wokół kościoła. W poniedziałek po mszy św. to jest około godziny 18.30 próba sypania kwiatków dla dziewczynek - ze szczególnym zaproszeniem kierujemy się do klas trzecich.

3) Termin I Komunii świętej w tym roku to: 26 września (SOBOTA), godz. 11.00