XII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

NSPJ

Pan Jezus mówi dzisiaj w Ewangelii: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Jezus wiedział, co czeka Jego uczniów. Tylko św. Jan spośród apostołów zmarł śmiercią naturalną, reszta zginęła za wiarę. Początki chrześcijaństwa to czasy męczenników. Jaką miłość proponuje nam Chrystus w XXI wieku? Taką samą jak w pierwszych stuleciach chrześcijaństwa. Miłość adresowaną do konkretnego człowieka – tego, który mieszka w tym samym domu co ty, pracuje w tej samej firmie co ty i stoi z tobą rano w kilometrowym korku. I nie chodzi tu o jednorazowy zryw ani heroiczny czyn. Trzeba podrywać się każdego dnia, a Ten, który nas docenia, jest niewidoczny, ale widzi. I przygotuje nam niewyobrażalną nagrodę.

ogłoszenia parafialne

 1) W czerwcu zapraszam na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni zwykłe Litanię będziemy śpiewali przed mszą św. - to jest około godz. 17.40, (msza św. o godzinie o godz. 18.00), a w niedzielę przed mszą św. o godz. 11.30 (ok. 11.15)

2) Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.30 - spotkanie dla Rodziców przed I Komunią świętą (I Komunia 26 września - sobota godzina 11.00)

3) 23 czerwca we wtorek Dzień Ojca - pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach - niech żywych Pan Bóg obdarza potrzebnymi łaskami a zmarłym da niebo

4) 24 czerwca w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - Patrona naszej Parafii. Msza święta odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Nie będzie w przyszłą niedzielę mszy świętej o godzinie 10.00. Zapraszam na mszę odpustową Strażaków z OSP Jonkowo i OSP Mątki oraz młodzież szkolną - msza święta będzie dziękczynieniem za przeżyty rok szkolny i prośbą o błogosławieństwo na bezpieczne wakacje. Stare przysłowie mówi: Bez Boga daleko i do proga...

5) Zmarł nasz Parafianin - +Eugeniusz Fabiszewski - msza pogrzebowa w środę. W poniedziałek i we wtorek po mszy świętej Rodzina zaprasza do kościoła na różaniec w intencji Zmarłego