XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

chwast

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus przypomina, że zło istnieje. Nie zawsze jest ono zawinione przez nas. Często atakuje niewinnych ludzi, zadając ból, raniąc, a nawet powodując śmierć. Czas żniwa należy jednak do Boga. On zdecydowanie każe chwasty, czyli zło odrzucić, a pszenicę zebrać do spichlerza. Dobry Ojciec zawsze o nas myśli. Nasza postawa wobec zła powinna wyrazić się w wytrwałości i całkowitym zaufaniu Bogu oraz w takim działaniu, by zawsze było ono nastawione na dobro.

ogłoszenia parafialne

1) W środę święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy - partonki Europy, w sobotę święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa - partona kierowców i podróżujących - po mszy św. poświęcenie pojzadów.

2) Wczoraj mszą św. pogrzebową pożegnaliśmy naszego Parafianina  +Franciszka Rusikiewicza - Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...