XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

perła

Mądrość serca jest największym darem pochodzącym od Boga. Różni się ona od wiedzy, którą można zdobyć, studiując na najlepszych uniwersytetach świata. Wiedza Boża jest umiejętnością wybierania dobra i odrzucania zła. We współczesnym świecie, gdzie nieuczciwość miesza się ze szlachetnością, posiadanie daru mądrości Bożej jest wielkim skarbem, o który należy prosić Boga w codziennej modlitwie. Największym skarbem, który Pan Jezus przyniósł na ziemię, jest królestwo Boże. Jest ono porównywane do skarbu ukrytego w roli i drogocennej perły, za które warto oddać wszystko, co człowiek posiada. Dzisiejsza Ewangelia zachęca nas do wyruszenia w poszukiwaniu ewangelicznej perły.

ogłoszenia parafialne

1) Z 1 na 2 sierpnia (z soboty na niedzielę) będziemy gościć na nocleg w naszej Parafii pielgrzymów idących z Lidzbarka Warmińskiego do Gietrzwałdu. W sobotę pielgrzymi zapraszają na Parafian na Apel Maryjny w naszym kościele na godzinię 21.00.

2) Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Taca na prace remontowe przy Kościele.

3) Bóg zapłać za życzenia imieninowe wszystkim pamiętającym Parafianom i Gościom.