XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

Jezus ratuje

Nasze życie religijne jest podobne do postawy św. Piotra. Przeżył on  gwałtowną „emocję ognia”, gdy zobaczył Mistrza kroczącego po jeziorze. Wcześniej głęboko uwierzył, że Jezus z Nazaretu jest Synem Bożym. Przyjął tę prawdę aktem wolnej woli – powiewem łagodnego wiatru. Pod wpływem „emocji ognia” zawołał: „Każ mi przyjść do siebie!”. „Przyjdź” – usłyszał w odpowiedzi. Gdy kroczył po wodzie, przeżywał swoją codzienność opartą o wolny wybór swojego Mistrza i Pana. Ale zobaczył wielką falę – doświadczył „emocji trzęsienia ziemi”. Przestraszył się i zaczął tonąć. Jednak jego wcześniejszy wolny wybór pozwolił mu na okrzyk: „Panie, ratuj!”. I Pan go uratował i powiedział: „Czemu zwątpiłeś, małej wiary”.

ogłoszenia parafialne

1) W poniedziałek wspomnienie św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego.

2) W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - msze święte o godzinie 8.00, 11.30 i o 15.00 - msza ślubna

3) Od poniedziałku do środy włącznie Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W nadchodzący piątek msza święta wyjątkowo sprawowana będzie o godzinie 17.00

4) W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odpust ku czci św. Rocha. Msze święte o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. Mszę św. odpustową o9 godzinie 11.30 poprowadzi i homilię wygłosi ks. Karol Misiewicz, nasz Parafianin, który obecnie pracuje jako wikariusz w Nidzicy. Po mszy św. w ramach uświetnienia tego pięknego dnia pamięci naszego Patrona zapraszam na koncert Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego PRO MUSICA ANTIQUA.  Organizatorami koncertu są: Gmina Jonkowo, Gminny Ośrodek Kultury w Jonkowie i nasza Parafia. Koncert odbędzie się pod patronatem Wójta Gminy Jonkowo, którego również serdecznie na naszą Uroczystość Odpustową zapraszam.

Koncert 2020