XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

wwww

Nauczanie Jezusa bardzo różniło się od powszechnych poglądów na temat Mesjasza. Jezus nie miał zdobywać ziemskiej władzy, ale przez cierpienie i śmierć miał otworzyć wszystkim drogę do nieba. Kiedy więc zapowiada ją uczniom, spotyka się z niezrozumieniem, a nawet wyrzutem ze strony Piotra. Skarciwszy apostoła, nie wycofuje się z obranego kierunku, wskazując wszystkim swoim naśladowcom drogę krzyża, wiodącą do nagrody, którą odda każdemu Syn Człowieczy, gdy przyjdzie w chwale Ojca. Dziś szczególnie mają do nas przemówić słowa Jezusa: „Jeżeli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje”.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj pierwsza próba przed I Komunią świętą - po mszy o godzinie 11.30 - obecność obowiązkowa.

2) W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź święta od godziny 17.30

3) Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu, taca na prace konserwatorskie. W przyszłą niedzielę na godzinę 11.30 zapraszam dzieci i młodzież. Z racji obostrzeń sanitarnych nie ma tradycyjnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego, dlatego podczas mszy świętej pomodlimy się o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny dla dzieci, młodzieży i wszystkich pracowników szkół.