XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

apostołowie

„Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie” – to wielkie wołanie dzisiejszej liturgii przynagla nas, abyśmy nie zamykali serc na niepojętą prawdę, którą obwieszcza nam Chrystus: „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Dotyczy ona wspaniałej tajemnicy, jaką jest Kościół. Na czym zasadza się bogactwo tajemnicy Kościoła? Właśnie na tym, że wystarczy, by dwie lub trzy osoby wierzące w Chrystusa zgromadziły się w Jego imię, a On będzie wśród nich obecny. Jest to niezwykła tajemnica, której na ogół nie uświadamiamy sobie w całej pełni w naszej codziennej rzeczywistości. Jej niezwykłość tkwi w tym, że nie tylko we wspólnocie zakonnej liczącej zaledwie trzy siostry, ale także w domu, gdzie przebywają tylko mąż i żona, oraz wszędzie tam, gdzie spotyka się dwóch albo trzech chrześcijan świadomych, że gromadzą się w imię Jezusa – On jest obecny pośród nich.

ogłoszenia parafialne

1) Dziś pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu, taca na prace konserwatorskie. Na mszę św. o godzinie 11.30 zapraszam dzieci i młodzież. Z racji obostrzeń sanitarnych nie ma tradycyjnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego, dlatego podczas mszy świętej pomodlimy się o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny dla dzieci, młodzieży i wszystkich pracowników szkół.

2) We wtorek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

3) W związku z obowiązującymi przepisami przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Z tego obowiązku zwolniony jest tylko kapłan i liturgiczna służba ołtarza. Przy wejściu do kościoła jest możliwość bezdotykowej dezynfekcji rąk.

4) Od środy 9.09 do środy 16.09  Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

5) Stare polskie przysłowie mówi: Choć nikt nie widzi, nie czyń, czym się Bóg albo rozum brzydzi. Znowu zaczyna się proceder wysypywania gdzie popadnie śmieci na naszym Cmentarzu Parafialnym. Wielokrotnie przypominałem, że Cmentarz to miejsce pochówku Waszych zmarłych i winien być miejscem uszanowanym. Jeżeli chcesz porządku przy swoim grobie wyrzucając śmieci przy innych grobach, to jest coś nie tak z Twoją kulturą i ogólnie pojętym człowieczeństwem. Koszty utrzymania Cmentarza Parafialnego (śmieci, woda, koszenie) wzrastają. Nikt również nie będzie poświęcał czasu i za darmo zbierał śmieci po całym obszarze Cmentarza tylko dlatego, że komuś nie chce się iść do kontenera na śmieci lub kompostownika na ziemię i odpady zielone. Cmentarz to wspólna odpowiedzialność. Jeśli wspólnie nie wyeliminujemy leniuchów podrzucających śmieci pod płot lub cudzy grób, będę zmuszony podnieść opłaty za Cmentarz.