XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

winnica

„Idźcie i wy do winnicy” - tak Bóg zaprasza nas każdego dnia. Ale jeśli minęło już południe naszego życia, jak zacząć pracę w winnicy Pańskiej? Tak samo, jak zaczynają dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Jeszcze raz wrócić do początku. Jeszcze raz zapytać: Gdzie jest Bóg? Gdzie jest sens życia i umierania? To punkt wyjścia. A dalsza droga to konfesjonał i słowo pokornej modlitwy. Wejść w dialog z Bogiem wszędzie obecnym i mówić Mu: „Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego”.

„Idźcie i wy do winnicy” zapraszasz nas, o Panie, każdego dnia. Czy będziemy stać bezczynnie, jak stali robotnicy z przypowieści? Czy będziemy się usprawiedliwiać, że nikt nas nie najął? Nie! Będziemy robić wszystko, by nie odkładać sprawy zbawienia swojej duszy na ostatnią chwilę. I oby nie było za późno!

 ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj na mszy świętej o godzinie 11.30 - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przed I Komunią św, zaś sama uroczystość I Komunii świętej w naszej Parafii w najbliższą sobotę o godzinie 11.00. W najbliższy piątek o godzinie 19.00 spowiedż dla Dzieci, Rodziców i wszystkich chętnych.

2) W przyszłą niedzielę zebranie już dla nowej grupy Rodziców dzieci przed I Komunią św., a za dwa tygodnie zebranie dla kandydatów do bierzmowania

3) W poniedziałek wspomnienie św. Mateusza, apostoła i Ewangelisty, w środę św. ojca Pio.