II NIEDZIELA ADWENTU, Rok B

jan chrzciciel glos

Na słowa dzisiejszej Ewangelii można spojrzeć na co najmniej dwa sposoby. Z jednej strony Jan Chrzciciel wskazuje na gotowość twojego serca na przyjęcie Zbawiciela, na konieczność nawrócenia. Z drugiej zaś strony spojrzyj na to, w jaki sposób ty wskazujesz innym na Chrystusa jako Bożego Baranka, dla którego trzeba przygotować drogę.

Twoje codzienne życie, obowiązki, wybory są przygotowaniem drogi dla Pana Jezusa zarówno w twoim sercu, jak i sercach twoich najbliższych. Wiara nie jest tylko twoją osobistą sprawą, ponieważ jest także świadectwem które pomaga innym dojść na spotkanie z Jezusem. Czy postrzegasz tak swoją wiarę? Czy raczej traktujesz ją jako sprawę prywatną, którą inni nie powinni się interesować?

Spotkanie z Miłością wymaga twojego osobistego przygotowania. Ta Miłość, którą jest sam Jezus, już czeka z niecierpliwością na spotkania z tobą. Twoja pokora, serce szczere i otwarte pomogą ci w pełni nawrócić się i przygotować na spotkanie z Panem. Czy jesteś gotowy, by przyjąć Jezusa? Poproś Jezusa, aby pomógł ci jak najlepiej przygotować twoje serce na to najważniejsze spotkanie, abyś każdego dnia był gotów spotkać się z Jego Miłością.

 ogłoszenia parafialne

1) Trwa czas Adwentu. Msze święte zwane RORATAMI odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki (godz. 17.00). Liczę na szczególny udział dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolno-katechetycznym przygotowują się do I Komunii św.

2) Ten tydzień jest bogaty liturgicznie we wspomnienia Matki Bożej: we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej, a w sobotę Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe

3) 12 grudnia w Olsztynie Procesja Różańcowa. Początek o godz. 15.00 w kościele Matki Bożej Saletyńskiej (ul. Morska) zakończenie mszą świętą o godz. 18.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej (ul. Bajkowa)

4) Przypominam, że Adwentowe Rekolekcje i okazja do spowiedzi przedświątecznej w naszej Parafii będą od 20 do 22 grudnia.

5) Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, oraz świece CARITAS w ramach Wigilijnej Akcji Pomocy Dzieciom (pozostały tylko małe - 5zł).