III NIEDZIELA ADWENTU, Rok B

3 niedziela adwentu

Nikt nie pamiętałby Jana Chrzciciela - patrona naszej Parafii, gdyby Jezus okazał się fałszywym prorokiem. Jan wiedział, jaka jest jego rola i uznawał wielkość tego, który „szedł za nim”. Bez Chrystusa jego misja nie miałaby wielkiego znaczenia. Na pewno ważne są dla ciebie różne dokonania, choćby w sferze zawodowej czy naukowej. Jeśli jednak zabraknie więzi z Jezusem, może to mieć małe znaczenie przy końcu twojego życia. Jan Chrzciciel przypomina o tym, co jest najważniejszą relacją w twojej drodze – przyjaźń z Chrystusem. Rozmawiaj z Jezusem o Jego miejscu w Twoim życiu. Tam, gdzie czujesz, że jest Go jeszcze zbyt mało, zaproś Go z otwartością i radością!
ogłoszenia parafialne
1) W poniedziałek wspomnienie św. Jan od Krzyża, kapłana i doktora kościoła
2) Msze święte zwane RORATAMI odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki (godz. 17.00).
3) W przyszłą sobotę na godzinię 10.00 zapraszam Panów do pomocy w ustawianiu choinek i szopki, oraz Panie do pomocy w wykonaniu świątecznych dekoracji w naszym kościele.
4) Od przyszłej niedzieli do wtorku włącznie Rekolekcje Adwentowe i okazja do spowiedzi przedświątecznej.