IV NIEDZIELA ADWENTU, Rok B

4 niedziela adwentu

Maryja usłyszała głos anioła w codzienności. Pomiędzy swoimi obowiązkami. Nie była w tym czasie na niezwykłych rekolekcjach, ani na skupieniu. Zwyczajna codzienność. Czyli jest jednak możliwe tak żyć, żeby zauważać Boga obok siebie i słuchać Go, nie tylko w czasie „specjalnych wydarzeń”. Czy Ty słuchasz Boga? Czy zdarza Ci się usłyszeć w sercu zachętę do dobra, do przebaczenia? Czy udaje Ci się iść za tą zachętą?

Bóg mógł swobodnie przyjść do Maryi. Wiedział, że będzie przyjęty. On chce być blisko człowieka, blisko naszych radości i trosk. Zna je tak dobrze bo sam chodził po ziemi. Jezus nie chce być zamknięty do jednej godziny w tygodniu. On chcę być przyjacielem obecnym na co dzień. Czy Twój dom jest przyjaznym miejscem na spotkanie z Bogiem? Czy w czasie pracy pamiętasz o Jego obecności? Modlisz się w domu? Jeśli tak, podziękuj Bogu, jeśli nie, to zacznij. Warto!

Maryja przyjęła Jezusa i od tego momentu On jest zawsze tam gdzie jest Ona. Maryja zanosi Boga do człowieka. Przyjmij Maryję do swojego życia. Jak? Sięgnij po różaniec. To potężna modlitwa poruszająca Niebo. Poproś Maryję, żeby uczyła Cię ciszy, refleksji i spotkania z Bogiem każdego dnia.

ogłoszenia parafialne

1) 4 niedziela Adwentu - rozpoczynany rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ksiądz Błażej Górski - kapłan diecezji Odesko-Symferopolskiej z Parafii Bożego Miłosierdzia w Rozdzielnej (Ukraina). W poniedziałek i wtorek msze święte z nauką rekolekcyjną i możliwością spowiedzi świętej tradycyjnie o godzinie 10.00 i 18.00. W poniedziałek około godziny 11.30 chcę z posługą sakramentalną odwiedzić chorych - proszę zgłaszać chętnych.

2) W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia - w tym roku w naszej Parafii będą odprawione dwie msze święte zwane popularnie Pasterkami - godzina 22.00 i 24.00. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia msze święte o godzinie 10.00 i 11.30, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia - porządek niedzielny czyli: 8.00, 10.00 i 11.30

3) Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do tego, aby posprzątać i świątecznie przystroić naszą świątynię. Bóg Wam zapłać!