NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, Rok B

swieta rodzina

Dzisiejsze święto Świętej Rodziny odsłania ważny wymiar życia, a jest nim środowisko. Nie ma życia bez środowiska. Doskonale znamy tę prawdę w wymiarze ekologicznym. Gdziekolwiek zostaje zachwiana harmonia środowiska, natychmiast pojawiają się znaki alarmujące o zagrożeniu życia wielu gatunków roślin, owadów, ptaków czy zwierząt. Klęska środowiska jest klęską życia. Tak jest w morzach, rzekach, jeziorach, lasach, polach... i tak jest w rodzinie. Ona bowiem stanowi środowisko życia każdego człowieka. Dlatego Bóg powiedział: „Czcij ojca i matkę swoją, a będzie ci się dobrze powodziło na ziemi”. To jest Boże wezwanie do odpowiedzialności za Rodzinę. Człowiek zdrowy i mądry rośnie, gdy jego serce bije szacunkiem dla Rodziców. Jeśli straci szacunek w myśleniu, w słowie, w czynach, uderzy w swoje środowisko i wyda wyrok na siebie samego.

ogłoszenia parafialne

1) Trwa oktawa Bożego Narodzenia -  w poniedziałek wspomnienie Świętych Młodzianków - męczenników

2) W piątek 1 stycznia 2021 roku Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Dzień Pokoju. Msze święte o godzinie 11.30 i 17.00

3) Msze święte w tygodniu sprawowane są o godzinie 17.00