VI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

trąd

W czasach Chrystusa trędowaty zbliżający się do osoby zdrowej musiał ją ostrzec, krzycząc: „Nieczysty!”. Zdrowi nie chcieli mieć żadnego kontaktu z chorymi. Trędowaci zmagali się ze swoim cierpieniem w pojedynkę. Co jest twoim trądem, z którym samotnie walczysz? W jaki sposób próbujesz do tych zmagań zaprosić bliskich, przyjaciół, Boga?

Chrystus przychodzi do tych, którzy cierpią. Nie chce, aby pozostali ze swoim krzyżem sami. Spotyka się z nimi, żeby porozmawiać, dotknąć ich, uzdrowić. Jak wyglądają twoje spotkania z Chrystusem w czasie, gdy jest ci trudno, a twoje serce przepełnia pustka? Czy jesteś szczery i dzielisz się z Nim swoim bólem? Czy wolisz udawać, że wszystko jest w porządku? A może odciągasz uwagę od cierpienia, zwracając się w kierunku przyjemności?

Jezus pragnie naszego uzdrowienia, bo chce dla nas jak najlepiej. Słuchając ponownie tekstu Ewangelii, zapytaj Jezusa, w jaki sposób chciałby działać w twoim życiu. Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o trudnościach, jakie przeżywasz. Poproś o nadzieję i wiarę podczas zmagań, które toczysz.

ogłoszenia duszpasterskie

1) W tym tygodniu Środa Popielcowa - jest to dzień pokuty, obowiązuje wstrzemiężliwość i post.Nie ma dyspensowania od tego postu. Msze święte z posypaniem na znak pokuty głów popiołem o godzinie 10.00 i 18.00. Środą Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu i czas szczególnych nabożeństw przygotowujących nas do świąt Wielkanocnych. Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki na godz. 16.30. Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę przed mszą św. o godzinie 8.00.

2) 7 marca po mszy o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców przed I Komunią św.

3) W sobotę w godzinach wieczornych odwiedziłem  z pielgrzymką modlitewną odwiedzę ulice i osiedla będące po lewej stronie od wyjścia z kościoła (ul. Ks. Hanowskiego w stronę Erko, osiedle Słoneczne, Leśne, Królów itd). Bóg zapłać wszystkim za wszelkie ofiary składane zgodnie z trzema warunkami 1) trzeba mieć 2) trzeba chcieć 3) musi to Wam sprawić radość

4) Bóg zapłać tym wszytkim, którzy w sobotę pomogli w posprzątaniu świątyni i zdjęciu dekoracji świątecznych