II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, Rok B

Przemienienie na Górze Tabor

Droga na szczyt góry jest wymagająca. Nawet przy dobrej kondycji podążanie naprzód wymaga samozaparcia. Przypomnij sobie coś, czego bardzo chciałeś, a co skłoniło cię do podjęcia wzmożonego wysiłku. Spróbuj odczuć radość, która pojawiła się, po osiągnięciu twojego celu.

Życie duchowe, towarzyszenie Jezusowi w codzienności też wymaga wysiłku. Poprzez stałość swojej modlitwy, usuwanie złych nawyków, ciągłe otwieranie się na innych ludzi, przygotowujesz w swoim wnętrzu przestrzeń na doświadczenie obecności Boga. Co mógłbyś w sobie zmienić, żeby bardziej żyć Ewangelią?

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj zbórka do puszki na rzecz pomocy misjonarzom Ad gentes

2) W czwartek święto św. Kazimierza Królewicza

3) W tym tygodniu I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od godz. 16.30

4) W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki na godz. 16.30. Zapraszam również na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę przed mszą św. o godzinie 8.00.

5) 14 marca po mszy o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców przed I Komunią św.

6) Przyszła niedziela to niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Taca na prace konserwatorskie w kościele.

7) Jak co roku proszę Panie Sołtys i Panów Sołtysów, oraz wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zbieraniu ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8) Rodzina Państwa Prystupa z Łomów: Pragniemy podziękować mieszkańcom Jonkowa oraz proboszczowi za zorganizowaną zbiórkę pieniędzy na rzecz naszej rodziny w celu odbudowania domu, który spalił się 21.01. 20121 w Łomach. Jesteśmy bardzo wdzięczni za udzielenie nam pomocy finansowej, rzeczowej i duchowej. Uświadamia nam to, że wokół nas jest dużo ludzi dobrej woli, którzy nas nie znają, a chcą pomagać w tak trudnym okresie naszego życia. Jeszcze raz dziękujemy za bezinteresowną pomoc. Z wyrazami szacunku Ewa i Marek Prystupa

Do tej chwili przekazaliśmy Rodzinie 4,5 tys. złotych (26.02.2021). Zachęcamy do dlaszej ofiarności, zbiórka nadal trwa u Pani Sołtys Jonkowa. Dziękujemy.

9) Trwa również zbiórka starych telefonów i tabletów w ramach pomocy w koniecznym remoncie domu rekolekcyjnego Zacheusz w Nowym Kawkowie.