III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, Rok B

Jezus wypędza

Nie można być szczęśliwym, gdy się nie posiada domu. Jednocześnie nie można budować szczęśliwego domu, zapominając o autorytecie Boga, o autorytecie Jego miłości, zapominając o tym, że chleb jest punktem oparcia – bowiem przy chlebie spotykamy się z Bogiem i z ludźmi – i że w domu jest również potrzebny ołtarz ustawiony na właściwym miejscu. W domu potrzebne jest miejsce składania ofiary.

Trwa Wielki Post. Zastanówmy się nad tym, czy najważniejszego elementu domu gdzieś nie przysypaliśmy i czy nie trzeba zrobić takiego porządku, jaki zrobił Pan Jezus w świątyni, by na nowo móc odkryć piękno Bożego prawa, piękno rodzinnego spotkania przy stole i piękno ofiary, którą trzeba składać, gdyż na tej ziemi ofiara jest nieunikniona.
ogłoszenia parafialne
1) W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki na godz. 16.30. Zapraszam również na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę przed mszą św. o godzinie 8.00.

2) 14 marca po mszy o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców przed I Komunią św.

3) Dzisiaj niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Taca na prace konserwatorskie w kościele.

4) Jak co roku proszę Panie Sołtys i Panów Sołtysów, oraz wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zbieraniu ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5) W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy dwoje naszych Parafian: +Kazimierza Pyska i +Marię Soliwoda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...