IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, Rok B

fałszywy prorok

Słowo proroków się spełnia, nie można przed nim uciec. Jest to słowo przestrogi, nagany, ale głównie słowo zbawienia. „Albowiem Bóg nie posłał swego Syna po to, aby świat potępił, ale po to, aby świat został przez Niego zbawiony” (J 3,17). Czy rozsądnym jest lekceważenie takiego słowa?

Tragedią dzisiaj jest to, że prorokami są ludzie, którzy nie mają wiele do powiedzenia. Mają jedynie trochę pieniędzy, pewną siłę przebicia i sprytnie to wykorzystują, aby znaleźć się w elicie kształtującej opinię. Są prorokami na jeden sezon, na parę dni, bez doświadczenia, wiedzy, mądrości, uczciwości. Karmią ludzi ochłapami, a główną ich troską jest ich własne bogactwo i pozycja. Czy ich słowo się sprawdza, wytrzymuje próbę czasu, niesie zbawienie? Czy nie dajemy się nabierać takim fałszywym prorokom?

ogłoszenia parafialne

1) W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki na godz. 16.30 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę przed mszą św. o godzinie 8.00.

2) Dzisiaj po mszy o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców przed I Komunią św.

3) Jak co roku proszę Panie Sołtys i Panów Sołtysów, oraz wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zbieraniu ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4) W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

5) W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy naszą Parafiankę: +Małgorzatę Zacharewicz oraz znanego nam kapłana, który prowadził w naszej parafii Misje Święte - +ks. Henryka Korzeniowskiego (pogrzeb odbył się w Ełku). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...