IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, rok B

Dobry Pasterz

Zapytaj się siebie: Czy Bóg jest rzeczywiście przedmiotem mojego uwielbienia? Czy każda moja chwila, każdy mój gest, słowo i  postawa mówią o tym? A patrząc szerzej: czy w ten sposób budujesz swoją wiarę we wspólnocie? Czy człowiek stojący obok słyszy, jak z mojego serca podnosi się okrzyk radości i uwielbienia Boga, a ja dostrzegam to samo u niego? Czy wzajemnie budujemy wspólnotę zgromadzoną obok Jezusa w Eucharystii? Czy nawzajem się podtrzymujemy naszą wiarą i miłością?

Pomyśl o tym, bo sercem naszego życia religijnego jest dziękczynienie! Dziękować, uwielbiać można tylko wtedy, gdy się spotkało Boga mówiącego: „znam owce moje, a moje Mnie znają”. Bóg mnie zna i za mnie umarł, i dla mnie zmartwychwstał, ale czy we mnie rośnie przekonanie, że mam się na Nim oprzeć, „bo Jego łaska trwa na wieki, [...] lepiej się uciekać do Pana, niż pokładać ufność w człowieku. Lepiej się uciekać do Pana, niż pokładać ufność w książętach” (Ps 118,1.8-9). Czy zatem – kształtując moje życie – nie odrzucam kamienia węgielnego, którym jest Chrystus, lecz właśnie na Nim buduję i to staje się przedmiotem mojego zachwytu i fascynacji?

Czy Bóg, patrząc na mnie, swoją owcę, może patrzeć nie tylko z miłością, której Mu nigdy nie zabraknie, ale także z radością?

ogłoszenia parafialne

1) Po niedzielnej mszy św. o godz. 11.30 próba przed I Komunią świętą. Proszę aby na tej próbie towarzyszył dziecku jeden rodzic lub opiekun.

2) W czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej - Patronki Europy

3) W związku ze wzmożonym w ostatnim czasie, przestępczym procederem polegającym na wyłudzaniu pieniędzy od starszych osób, olsztyńska Policja przestrzega przed tego typu zagrożeniami. Ofiarami w większości przypadków są seniorzy, którzy działając pochopnie darzą zaufaniem oszustów podszywających się za policjantów, pracowników banków czy poczty.

W trosce o mienie naszych mieszkańców, olsztyńscy policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że:
- prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o pieniądze, nigdy też nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach,
- nie zostawiajmy nigdy pieniędzy czy innych kosztowności na podwórku, nie wyrzucajmy przez okno ani nie przekazujmy obcej osobie,
- jeśli dzwoni do Ciebie osoba podająca się za kogoś bliskiego albo ktoś w jego imieniu spróbujmy samemu nawiązać z nim kontakt
- zachowajmy spokój i nie dajmy ponieść się emocjom
- nie chwalmy się obcym ludziom, zwłaszcza podczas rozmowy telefonicznej ile mamy zgromadzonych pieniędzy... - chrońmy własne mienie i swoją prywatność! 

4) Ks. Hubert Tryk, rektor WSD „Hosianum” - Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.  Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji powołań kapłańskich,  zwłaszcza do naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum”. Bardzo dziękujemy za dotychczasową modlitwę,  ofiary i wszelką życzliwość okazywaną Wspólnocie Seminaryjnej. Informujemy młodych ludzi, że wraz z niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna się okres rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego. Osoby pragnące podjąć drogę formacji seminaryjnej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej naszego Seminarium.

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie: DANIEL RYBAK, kawaler, zam Jonkowo i ANETA JUSTYNA WIŃSKA, panna, zam. Jonkowo; BARTOSZ KRUK, kawaler, zam. Węgajty i JUSTYNA DZIENISZEWSKA, panna, zam. Łukta

6) Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Zbieramy ofiary na prace konserwatorskie w naszym kościele. Obecnie trwa szczegółowa inwentaryzacja zabytków w naszego kościoła.