V NIEDZIELA WIELKANOCNA, Rok B

winnica

W Ewangelii Jezus mówi o sobie jako krzewie winnym, a o Bogu jako o tym, który dba o wzrost zakorzenionych w krzewie latorośli, czyli o nasz wzrost. Bóg zaprasza nas, abyśmy byli Jemu wierni i trwali przy Nim, a On będzie się troszczył o każdego z nas. Czy Ty w to wierzysz? Co to dla Ciebie znaczy, że samemu Bogu na Tobie zależy? Bóg chce nas ostrzec przed naszym indywidualizmem. Jeżeli zerwiemy z Nim kontakt, nie będziemy Go słuchać, to nie będzie owoców w naszym życiu. Zobacz w swoim życiu sytuacje, które przypominają suchy krzew. W jaki sposób mogą zostać przywrócone do życia? Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy zwracasz się do Boga z prośbą o trwanie przy Nim? Jaką latoroślą jesteś? Podziękuj Jezusowi za ten czas modlitwy. Poproś Go o łaskę bycia dziś latoroślą, która przynosi owoc.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Ofiary na prace konserwatorskie w naszej świątyni..

2) W miesiącu maju zapraszam na nabożeństwa majowe - w tygodniu godz. 17.40

3) Jutro tj. w poniedziałek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte w tym dniu o godz. 10.00 i 11.30. Msza o 11.30 z udziałem naszych strażaków z OSP Jonkowo i OSP Mątki - będziemy ich polecać szczególnej opiece Maryi i św. Floriana

4) W czwartek święto świętych apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika - głównego patrona Polski

5) Według nowych przepisów sanitarnych w naszej świątyni może przebywać 42 osoby

6) Zapowiedzi przedmałżeńskie: DANIEL RYBAK, kawaler, zam Jonkowo i ANETA JUSTYNA WIŃSKA, panna, zam. Jonkowo; BARTOSZ KRUK, kawaler, zam. Węgajty i JUSTYNA DZIENISZEWSKA, panna, zam. Łukta; MICHAŁ KURDYNOWSKI, kawaler, zam. Łubianka i KRYSTYNA INESA HORBACZ, panna, zam. Mątki