NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, Rok C

swieta rodzina

Rodzina została ustanowiona przez samego Boga w ramach dzieła stwórczego i powierzona ludziom, aby w jej ramach budowali rzeczywistość ziemską i zdążali do rzeczywistości niebieskiej. Rodzina jest związkiem miłości, która przejawia się w oddaniu każdemu tego, co mu się należy. W szczególności rodzicom należy się cześć ze strony dzieci. Pismo Święte mówi: „Pan uczcił ojca przez dzieci, a prawa matki nad synami utwierdził. Kto czci ojca, zyskuje odpuszczenie grzechów, a kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził”.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny, jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty - błogosławieństwo wina, we wtorek święto Świętych Młodzianków Męczenników

2) W sobotę Nowy Rok - msze święte o godzinie 11.30 i 17.00

3) Jutro w poniedziałek o godzinie 12.00 msza święta pogrzebowa naszej Parafianki + Łucji Kowalewskiej. O 11.30 różanieć w intencji Zmarłej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...