II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, Rok C

za kogojpg

Pyta Pan Jezus i dziś każdego z nas, za kogo Go uważamy. Czy naprawdę wierzymy, że jest Synem Bożym, prawdziwym Bogiem, że mieszka wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Czy wchodząc do tej świątyni, uwielbiliśmy Go jako prawdziwego Boga? Pewnie każdy z nas tu obecnych w odpowiedzi na takie pytanie powtórzyłby wyznanie św. Piotra. I pewnie wtedy Pan Jezus zapytałby: skoro wyznajesz we Mnie Syna Boga żywego, to dlaczego zachowujesz się tak obojętnie wobec Mnie? Nawet tu w kościele stronisz ode Mnie, nierzadko – zwłaszcza w porze letniej – stoisz poza kościołem. Nie uczestniczysz aktywnie w nabożeństwach, nie otworzysz ust w czasie wspólnych modlitw czy w czasie śpiewu, myślisz tylko o „niebieskich migdałach” i znudzony wodzisz wzrokiem po ludziach lub po ścianach kościoła. A kiedy inni przyjmują Ciało Pańskie w Komunii Świętej, ty pozostajesz obojętny na moje zaproszenie...

Jeżeli wierzysz we Mnie, to dlaczego żyjesz tak, jakby Mnie nie było?

ogłoszenia duszpasterskie

1) Jutro, w poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli - msze święte z poświęceniem kredy i wody tak jak w niedzielę. W piątek - I piątek miesiąca - od 16.30 spowiedź pierwszopiątkowa. Przyszła niedziela to święto Chrztu Pańskiego

2) Z racji rozpoczynających się odwiedzin duszpasterskich zwanych popularnie kolędą we wtorek, środę i sobotę nie będzie mszy świętej.

3) Kolęda w tym roku będzie bardzo skrócona tzn. będzie modlitwa poświęcenia domu/mieszkania, kilka słów o Synodzie i sprawach bieżących Parafii (cmentarz, nowy system ogrzewania kościoła). Podczas kolędy nie będę witał się z domownikami tradycyjnie przez podanie ręki, nie będę siadał, proszę nie przygotowywać poczęstunków. Będziemy wspólnie się starać o nasze zdrowie. Jeżeli ktoś z racji zdrowotnych lub kwarantanny nie będzie mógł przyjąć kolędy, proszę o tym powiadomić poprzez sąsiadów lub telefonicznie. Proszę szanujmy się wzajemnie. Pukanie do drzwi bez żadnej reakcji ze strony widocznie obecnych domowników jest po ludzku upokarzające. Jeżeli ktoś będzie chciał dłuższej rozmowy na trapiący go temat można ustalić inny termin takiej rozmowy.

 kolęda2016

3.01 - poniedziałek od. 15.30 - ul. Zacisze i Żytnia, po mszy św. - ul. Kolejowa

4.01 - wtorek od 15.30 - ul. Ogrodowa

5.01 - środa od 15.30 - ul. Krótka (z przerwą na mszę św. o 17.00)

6.01 - czwartek od 14.30 - Polejki

7.01 - piątek od 11.30 DPS Jonkowo, wieczorem bez kolędy - I piątek miesiąca

8.01 - sobota od 10.00 - sama ul. Spacerowa (bez bloków)

9.01 - niedziela od 13.30 - Węgajty wieś