IV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

hymn

Przyglądając się słowom św. Pawła zawartym w Hymnie o miłości, nie można zapomnieć o pewnej prawdzie: miłość jest drogą do zbawienia. Katalog jej cech zawartych w Pierwszym Liście do Koryntian to konkretne drogowskazy do życia wiecznego. Jezus Chrystus przez swoją działalność i naukę ukazał, co w życiu ziemskim liczy się najbardziej. Tą wartością jest miłość. Nie można zapomnieć, że Bóg zapyta nas o jakość naszej miłości, kiedy mieliśmy dziesięć, piętnaście, trzydzieści czy więcej lat. Czy będziemy mieć jakieś argumenty na swoją obronę? Jeśli chcemy odchodzić z tego świata spokojnie i z nadzieją, popatrzmy na naszą miłość wobec innych, bo jest ona drogą do zbawienia. A jeśli tej prawdziwej miłości nie ma w naszych domach, to znaczy, że bardzo oddaliliśmy się od Boga, który jest jej źródłem.

ogłoszenia duszpasterskie

1) Z racji gwałtownego wzrostu zakażeń od piątku zawiesiłem wizyty duszpasterskie. Wznowię w spokojniejszym czasie

2) Msze święte w tym tygodniu sprawowane będą codziennie o godz. 17.00. W środę święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Boskiej Gromnicznej - w tym dniu msze święte z poświęceniem gromnic o godzinie 10.00 i 17.00.

3) W tym tygodniu I piątek miesiąca - od godziny 16.30 - spowiedź pierwszopiątkowa

4) W sobotę wspomnienie św. Agaty - na mszy świętej błogosławieństwo wody i chleba ku czci św. Agaty.

5) W sobotę ok godz. 11.00 proszę o pomoc w wyniesieniu choinek i rozebraniu dekoracji świątecznych w kościele.

6) Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu, taca na nowe ogrzewanie.