VI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

błogosł

W historii narodu wybranego powtarza się niejednokrotnie sytuacja, w której człowiek powołany przez Boga, zwykle prorok, stając przed ludem, wzywa go do refleksji i dokonania wyboru. To zastanowienie i wybór są oparte na słowie, które Bóg przekazuje przez proroka i kończy przynaglającym wezwaniem: „kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie” (Pwt 30,19).

Człowiek ma zawsze możliwość wyboru, i - czy o tym wie, czy nie, czy tego chce, czy nie - sam wybiera albo błogosławieństwo, albo przekleństwo. Wobec takiej możliwości liturgia stawia dzisiaj każdego z nas. O tym mówi prorok Jeremiasz, ten sam problem jest poruszony w psalmie i bardzo wyraźnie podaje to Pan Jezus w Ewangelii.

ogłoszenia duszpasterskie

 1) Dzisiaj (niedziela 13 lutego) po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców przed I komunią św.

2) w poniedziałek święto św. Cyryla i Metodego - patronów Europy

3) W czwartek 17 lutego - 5 rocznica śmierci Ks. Kanonika Edmunda Załęskiego - poprzedniego proboszcza naszej Parafii

4) Na prośbę wielu Parafian wznawiam wizyty duszpasterskie. Będą one odbywały się po wieczornej mszy św. tj. od ok. 17.30

poniedziałek - ul. Klonowa

wtorek - ul. Bławatna

środa - ul. Koralowa numery nieparzyste do nr 31

czwartek - ul. Koralowa numery nieparzyste od 33 do końca

piątek, sobota - bez kolędy

niedziela - od 14.00 ulica Leśna