I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, Rok C

kuszenie jezusa

„Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” – tymi słowami w Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Po nich na naszych głowach spoczął popiół... „Prochem jesteś!” Te słowa wypowiedział Bóg do człowieka po grzechu pierworodnym. Przyjaźń między Stwórcą i człowiekiem została zburzona przez grzech. Czas Wielkiego Postu powinien się zatem stać czasem wielkiego nawrócenia. Trzeba, zwłaszcza teraz, w ciągu tych kilkudziesięciu dni, wzmóc pracę nad samym sobą. Trzeba na nowo odbudować w sercu więź i przyjaźń ze Zbawcą.

ogłoszenia parafialne

1) Na pomoc humanitarną na Ukrainie zebraliśmy 5072,20 zł. Pieniądze już wpłaciłem na konto Caritas Polska - jednego z głównych koordynatorów pomocy. Bóg zapłac wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy. Wielkie podziękowania dla mieszkańców DPS Jonkowo.

2) Zaprosiłem księdza Błażeja, który pracował duszpastersko niedaleko Odessy, aby ponownie wygłosił w naszej parafii rekolekcje - tym razem wielkopostne

3) Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - piątki godzina 16.30, oraz nabożeństwa Gorzkich Żali - niedziele przed mszą o godz. 8.00

4) Z przykrością zawiadamiam, że w ciągu najbliższych 4 tygodni nie będzie z nami pana Mateusza - naszego Organisty. W tym czasie pan Mateusz będzie miał przeszkolenie wojskowe. Czekamy na rychły i szczęśliwy powrót.

5) Dzisiaj I niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu, taca na prace w naszej świątyni.

6) Sakrament Bierzmowania zostanie w naszej Parafii udzielony 28 kwietnia o godzinie 15.30

7) Bardzo dziekuję za zaproszenia na wizyty duszpasterskie. Jest ich wiele i proszę o cierpliwość - postaram się dotrzeć do wszystkich, którzy takie zaproszenie wystosowali.

8) Wczoraj na naszym Cmentarzu Parafialnym został pochowany + Ks. kanonik Eugeniusz Matysiak - kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...