II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, Rok C

Przemienienie na Górze Tabor

Nie wiemy, co przyniesie jutrzejszy dzień, rozpoczęty tydzień. Nikt z nas nie wie, co go czeka. Góra Tabor wzywa do obudzenia się, tak jak uczynili to apostołowie, którzy tam wyszli. Musimy usłyszeć wszystko, czego chce od nas Bóg. A tym, którym będzie ciężko wchodzić na swoją „górę”, zostawiam słowa znanego pisarza chrześcijańskiego Tomasza Mertona:

Wierzę, że życie nie jest przygodą, którą można przeżywać według zmieniających się prądów mody, ale w pełnym zapału wypełnianiu planu, jaki Bóg ma w stosunku do każdego z nas: planu miłości, która przemienia nasze ludzkie życie. Wierzę, że największą radością człowieka jest spotkanie z Jezusem Chrystusem, Bogiem-człowiekiem. W Nim wszystko: nędza ludzka, grzechy, historia, nadzieja – nabiera nowego wymiaru i znaczenia. Wierzę, że człowiek może się odrodzić do prawdziwego i godnego życia w każdym momencie swej egzystencji. Wypełniając do końca wolę Bożą, może nie tylko stać się wolny, ale także zwyciężać zło.

Czy w chwilach trudnych, gdy jest ci ciężko, wierzysz w to?

ogłoszenia parafialne

1) Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - piątki godzina 16.30, oraz nabożeństwa Gorzkich Żali - niedziele przed mszą o godz. 8.00

2) W dniu dzisiejszym po mszach świętych zbieramy ofiary na dzieła misyjne Kościoła

3) Do Domu Ojca w zeszłym tygodniu odeszły dwie nasze Parafianki: +Rozalia Gniadek i +Mirosława Kulesza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

4) W przyszłą niedzielę w naszej Parafii po mszach świętych Rodzina małej Kingi Rydz będzie zbierała ofiary na opłatę terapii genowej ich Córeczki. Ta terapia jest nazwana najdroższym lekiem świata (9,5 miliona złotych)i musi być zastosowana w walce ze stwierdzoną u Kingi chorobą SMA - choroba genetyczna polegająca na osłabieniu i zaniku wszystkich mięśni, w tym tych odpowiadających za oddychanie i połykanie. Lek ten można podawać jedynie u dzieci, których waga nie przekroczyła 13,5 kg. Kinga urodziła się 2 września 2021 roku. Zbiórka jest prowadzona na wielu portalach internetowych i przez wiele instytucji.

5) Dziękuję Paniom za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem.