III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, Rok C

krzakgorejący

Kościół daje nam wspaniały dar, DAR WIELKIEGO POSTU. W tym czasie mamy przybliżyć się do Boga Ojca. To przybliżenie się do Boga jest możliwe, jeśli odrzucimy tzw. bożki. Księga Wyjścia przypomina nam dzisiaj niezwykłe zdarzenie z życia Mojżesza. Zobaczył krzew płonący ogniem, ale od tego ognia krzew nie spłonął. Mojżesz usłyszał głos Boga: „Nie zbliżaj się tu. Zdejm sandały z nóg” (Wj 3,5). Dla nas jest to wskazanie, że i my – jeśli mamy przybliżyć się do Boga – to musimy „zdjąć obuwie”, czyli pozbyć się tego, co nie pasuje do spotkania z Bogiem, szczególnie pozbyć się bożków, do których jesteśmy – niestety – przywiązani. To odrzucenie to nic innego jak nasze nawrócenie.

O konieczności nawrócenia mówi nam sam Chrystus. Słyszeliśmy przed chwilą te mocne słowa zapisane w Ewangelii Łukaszowej: „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie” (Łk 13,5). W pierwszej chwili, słysząc tak mocne słowa, możemy być zdziwieni, że tak mówił Jezus. Był „cichy i pokornego serca”, ale widocznie sprawa jest tak ważna, że musiał użyć mocnych słów. Konieczne zatem jest w naszym nawróceniu pozbywanie się bożków, czyli tego wszystkiego, co nie może się podobać Bogu. Należy tu wszystko to, co nie zgadza się z Dekalogiem [można dla przykładu podać kilka niezgodności], a przede wszystkim z przykazaniem miłości Boga i bliźniego.

ogłoszenia parafialne

1) Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - piątki godzina 16.30, oraz nabożeństwa Gorzkich Żali - niedziele przed mszą o godz. 8.00

2) Dzisiaj w naszej Parafii po mszach świętych grupa Woluntariuszy będzie zbierała ofiary na opłatę terapii genowej małej Kingi Rydz. Ta terapia jest nazwana najdroższym lekiem świata (9,5 miliona złotych)i musi być zastosowana w walce ze stwierdzoną u Kingi chorobą SMA - choroba genetyczna polegająca na osłabieniu i zaniku wszystkich mięśni, w tym tych odpowiadających za oddychanie i połykanie. Lek ten można podawać jedynie u dzieci, których waga nie przekroczyła 13,5 kg. Kinga urodziła się 2 września 2021 roku. Zbiórka jest prowadzona na wielu portalach internetowych i przez wiele instytucji. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, które mogłyby wspomóc zbiórkę proszę o kontakt z Panią Alicją Skorupską +48 513 505 407

3) 3 kwietnia (niedziela) po mszy św. o godzinie 11.30 zebranie dla Rodziców przed I komunią św. ich dzieci, zaś 10 kwietnia, również po ostatniej mszy św. zebranie przed bierzmowaniem dla kandydatów i ich Rodziców.

4) W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

5) W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

6) Zapraszam na internetową stronę naszej Parafii, w zakładce "Warto Zobaczyć" jest opis i film o naszych dzwonach kościelnych stworzony przez Pana Artura Rzepczyńskiego, pasjonata starych dzwonów i twórcę youtubowego kanału: THE BELLS OF POLAND - dotyczącego dzwonów w wieżach Polski.

7) Jak co roku zgodnie z tradycją proszę Zelatorki Kół Różańcowych, Panie i Panów Sołtysów oraz wszystkich chętnych o zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.