IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, Rok C

syn marnotrawny

Każde słowo winno być przemyślane i potrzebne. Najpopularniejszym językiem świata jest mówienie, co ślina na język przyniesie. Miliardy słów otaczają nas każdego dnia, ranią, tłamszą. Zdolność mówienia jest wielkim darem. Aby człowiek nie mówił zbyt wielu głupich słów Bogu, dał mu On dziesięć palców, aby pamiętał Jego mądre rady:

Żeby pierwsze słowo było dobre,
Żeby drugie słowo było prawdziwe,
Żeby trzecie słowo było sprawiedliwe,
Żeby czwarte słowo było hojne,
Żeby piąte słowo było odważne,
Żeby szóste słowo było delikatne,
Żeby siódme słowo było pocieszeniem,
Żeby ósme słowo było przygarnięciem,
Żeby dziewiąte słowo było pełne szacunku,
Żeby dziesiąte słowo było mądre.
Potem milcz.

ogłoszenia parafialne

1) Po zmianie czasu na letni - msze święte w tygodniu będą sprawowane o godzinie 18.00

2) Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - piątek godzina 17.30, oraz nabożeństwo Gorzkich Żali - niedziele przed mszą o godz. 8.00

3) Za tydzień 3 kwietnia po mszy św. o godzinie 11.30 zebranie dla Rodziców przed I komunią św. ich dzieci, zaś 10 kwietnia, również po ostatniej mszy św. zebranie przed bierzmowaniem dla kandydatów i ich Rodziców.

4) W tym tygodniu I piątek miesiąca - spowiedź święta od godziny 17.30

5) Jak co roku zgodnie z tradycją proszę Zelatorki Kół Różańcowych, Panie i Panów Sołtysów oraz wszystkich chętnych o zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6) W poniedzialek 28 marca w olsztyńskiej katedrze o godzinie 12.00 msza święta pogrzebowa Arcybiskupa +Edmund Piszcza. O godzinie 12.00 we wszystkich kościołach przez 3 minuty będą biły dzwony kościelne.

7) W poniedziałek, wtorek i środę Kancelaria Parafialna nieczynna - będę głosił rekolekcje wielkopostne w Reszlu.