XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

Ojcze nasz

Nie tylko z ust ludzi młodych możemy usłyszeć powierzchowne stwierdzenia, że nudzą ich stare, znane czy dziecinne pacierze. Tymczasem są to objawy słabej, może już martwej wiary. Słowo „pacierz” pochodzi od łacińskiego Pater noster, czyli ‘Ojcze nasz’. Jak odmawiamy Ojcze nasz, taki jest nasz cały pacierz, czyli taka jest nasza cała modlitwa.

W klasztorach karmelitańskich często przywołuje się starą historię nauki modlitwy jednego z mnichów. Nie widząc postępów w swojej modlitwie, poprosił o radę starszego ojca. Ten polecił mu napisać na kartce słowa Modlitwy Pańskiej, codziennie rozważać i modlić się jednym wezwaniem, jedną prośbą. Po trzydziestu latach, zapytany o to, co robi podczas modlitwy, odpowiedział, że rozważa Ojcze nasz.

ogłoszenia parafialne

1) W poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wspomnienie Świętych Joachima i Anny - Rodziców NMP

2) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Michał Podgórny, kawaler, Olsztyn i Weronika Dziadura, panna, Jonkowo

Enrico Masciarelli, kawaler, Rzym i Monika Małgorzata Nienartowicz, panna, Mątki

Dawid Wesołowski, kawaler, Jonkowo i Paulina Stach, panna, Pieniężno

Wojciech Pętlak, kawaler, Jonkowo i Joanna Wasikowska, panna, Olsztyn

LOURDES mały

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Pielgrzymi będą nocować w naszej Parafii z 1 na 2 sierpnia. Proszę o zgłaszanie chętnych którzy chcielby przyjąć Pielgrzyma na nocleg. Będzie około 40 osób. Brakuje noclegu dla 25 osób.